Wizyta straży pożarnej

Dnia 9 października 2018r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrzęsnego spotkali się z dziećmi z Samorządowego Przedszkola w Postoliskach. W trakcie spotkania strażacyzaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wóz strażacki. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przez chwilę dzieci mogły poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki.
Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej.

Strażacy opowiedzieli również przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.