Dzień Misia

24. 11. 2017r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały w tym dniu nasze przedszkole.

Dużo radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który opowiedział dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa. Następnie dzieci zaprosiły misia do tańca.

Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, przygotowałyśmy dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartości edukacyjne. Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Doskonale radziły sobie odgadując zagadki, relaksowały się słuchając bajek i wierszy oraz degustowały miodek. Wiele radości w Dniu Pluszowego Misia sprawiła dzieciom twórczość plastyczna: malowanie, kolorowanie i wyklejanie portretów swoich ulubionych pluszaków. Mogliśmy się również trochę poruszać podczas gimnastyki z pluszowymi misiami oraz wesołych tańców i zabaw w rytm misiowych przebojów.

Podczas wesołej zabawy został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Portret Misia”. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami, otrzymali dyplom uczestnika konkursu, słodkie misie i upominki.

Wychowawcy