Zespół Szkół w Postoliskach

Postoliska

Pl. 3-go Maja 18, 05-240 Tłuszcz

tel. 29 757-30-25

 • Kalendarium

  Czwartek, 2020-10-29

  Imieniny: Angeli, Przemyslawa

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 621378
  • Do końca roku: 63 dni
  • Do wakacji: 239 dni

20 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

 

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączy się także nasza szkoła. Tego dnia  przeprowadzimy następujące działania:

 

1. Gra szkolna z użyciem kodów QR.

2. Konkurs wiedzy z wykorzystaniem aplikacji Kahoot.

3. Pogadanki na godzinach wychowawczych o prawach dziecka.

 

Dodatkowo wszyscy uczniowie ubiorą się na niebiesko a całą szkołę udekorujemy niebieskimi balonami.

 

Fotorelacja z akcji.