„ Jasełka" 2012 w Zespole Szkół w Postoliskach

Tradycją stało  się  już wystawianie co roku przed Bożym Narodzeniem „ Jasełek ‘’ w wykonaniu uczniów naszej szkoły  . W tym roku z tym trudnym zadaniem zmierzyli się uczniowie klas 3a i 3b oraz 6b Szkoły Podstawowej .

Cóż to były za „ Jasełka?  Wydarzenia rozgrywały się na dwóch planach: współczesnym, służącym jako tło do opowiadania historii narodzin Jezusa i dawnym, którego istotą były wydarzenia prawdopodobne, takie które miały miejsce ponad 2 tysiące lat temu w Betlejem. Niektóre kwestie wypowiadane przez postacie zostały zaczerpnięte z Ewangelii
św. Mateusza i św. Łukasza .

Młodzi aktorzy ubrani w stroje współczesne, jak też w stroje
z czasów Jezusa, z dużym powodzeniem wcielili się w role współczesnej trzypokoleniowej rodziny  oraz rodziny żydowskiej z Betlejem, jak też Maryi, św. Józefa, trzech Mędrców, pasterzy, Heroda i biesiadników w jego pałacu. Na uwagę zasługuje też gra aniołów – „ cherubinów ‘’ (z loczkami i w krótkich sukienkach) oraz Archanioła.

Scenografia nawiązywała do wyglądu starożytnych miast judzkich
i współczesnych atrybutów Świąt Bożego Narodzenia  tj. choinki, szopki, przygotowań do wieczerzy wigilijnej.

Przedstawienie uświetniały kolędy śpiewane przez chór szkolny przy akompaniamencie gitar i fletów.

Na uroczystości obecni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej, pani Dyrektor Elżbieta Gawrońska, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

Za szelką pomoc w przygotowaniu Jasełek składamy nasze szczere podziękowania.