Regulamin uczestnika Zielonej Szkoły

18- 22 Maj 2015

1. Jestem życzliwy i koleżeński. Przestrzegam przepisów bezpieczeństwa na terenie ośrodka, podczas zabaw, spacerów, wycieczek.

2. Nigdy nie oddalam się od grupy. Gdy zgubię się podczas wycieczki, nie ruszam się z miejsca.

3. Przestrzegam zaleceń nauczycieli, opiekunów i instruktorów.

4. Dostosowuję się do rozkładu dnia, punktualnie zgłaszam się na zbiórki.

5. Biorę udział we wszystkich zajęciach programowych o ile nie zostałem z nich zwolniony przez wychowawcę, instruktora lub lekarza.

6. Dbam o higienę i czystość pomieszczeń, w których przebywam.

7. Dbam o higienę i czystość swojego ciała.

8. Dbam o własne zdrowie. Ubieram się stosownie do pogody.

9. Z szacunkiem odnoszę do osób dorosłych, koleżanek i kolegów. Stosuję zasadę „pomagamy sobie wzajemnie” oraz „nie czyn bliźniemu co tobie niemiłe”.

10. Kulturalnie, w ciszy i spokoju spożywam w stołówce posiłki.

11. W czasie ciszy poobiedniej odpoczywam i bez ważnego powodu nie wychodzę z pokoju.

12. W czasie ciszy nocnej przebywam w swoim pokoju w ciszy i przy zgaszonym świetle. Stosuje się do zasady: „Nawet jeżeli nie możesz spać – pozwól spać innym.”

13. Informuję wychowawcę o niepokojących mnie sprawach. Obowiązuje mnie rzetelność i prawdomówność w podawaniu informacji.

14. Szanuję przyrodę.

15. Jestem świadomy, ze na zielonej szkole obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania i picia alkoholu, posiadania i palenia tytoniu oraz posiadania i zażywania innych środków odurzających.

16. Nie jem chipsów, nie piję napojów gazowanych, napojów energetycznych typu „Red Bull” ani nie korzystam z innych używek. Jestem świadomy, iż konsekwencją posiadania ww. produktów i używek będzie ich zniszczenie oraz poinformowanie o tym rodziców.

17. Samodzielnie nie przechowuję ani nie zażywam żadnych leków. W przypadku jakichkolwiek objawów chorobowych, natychmiast informuje o tym swojego wychowawcę lub kierownika imprezy.

18. Jestem świadomy, że elektroniczne urządzenia do rejestracji obrazu i dźwięku (telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, kamery itp.) na których zostaną wykryte treści niezgodne ze standardami dobrych obyczajów przyjętymi dla dzieci będę nieodwołalnie konfiskowane i przekazywane rodzicom do obejrzenia po zakończeniu imprezy.

19. Przestrzegam regulaminów Ośrodka, gdzie odbywa się zielona szkoła i innych instytucji, z którymi stykam się w czasie trwania obozu.

20. Za szkody materialne spowodowane przez uczestnika odpowiadają rodzice, pokrywając koszty usunięcia szkody.

21. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty o dużej wartości (np.: telefony komórkowe, laptopy, gry elektroniczne, zegarki, aparaty fotograficzne itp.) zabrane przez uczestników oraz pieniądze niezdeponowane u wychowawcy.

22. Organizator nie odpowiada za bagaż skradziony, zgubiony lub zniszczony z braku staranności uczestnika.

23. O łamaniu regulaminu oraz przejawianiu negatywnej postawy przez uczestnika zielonej szkoły są informowani rodzice i dyrektor szkoły.

24. Rażące naruszanie regulaminu może skutkować wydaleniem uczestnika z zielonej szkoły. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do kierownika imprezy. Powrót do domu odbywa się w takiej sytuacji na koszt własny uczestnika bez zwrotu opłat za niewykorzystany pobyt. Odebranie uczestnika z imprezy powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od otrzymania przez prawnych opiekunów informacji o decyzji o wydaleniu uczestnika. W przypadku nieodebrania skreślonego z listy uczestnika w podanym wyżej czasie Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania dziecka pod opiekę Policji.

OŚWIADCZENIE: Ja, niżej podpisany oświadczam, że zapoznałem się powyższym regulaminem i zobowiązuję moje dziecko do jego przestrzegania.

___________________                                                 _____________________

Data  podpis rodziców                                                podpis uczestnika (niezależnie od wiek)