Program ZIELONEJ SZKOŁY

TERMIN: 18-22 MAJA  2015
 Cena 598 zł

TRANSPORT: autokar klimatyzowany, DVD

ZAKWATEROWANIE: DOM KOLONIJNY JAR Ośrodek usytuowany jest 200 metrów od morza. Pokoje przestronne 3,4 osobowe z balkonami i pełnym węzłem sanitarnym (łazienki wyposażone w prysznice, umywalki i wc) Teren ośrodka jest ogrodzony. Do dyspozycji Państwa boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, basen kryty, plac zabaw, stoły do tenisa stołowego na zewnątrz i wewnątrz, sala dyskotekowo-świetlicowa, miejsce na ognisko.

PROGRAM:

Dzień I

Zbiórka uczestników w godzinach porannych, spotkanie z pilotem wycieczki. Przyjazd do Gdańska około południa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto, Długi Targ, Ratusz, pomnik Neptuna, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Spichrze nad Motławą ze słynnym Żurawiem Gdynia- zwiedzenie żaglowca „Dar Pomorza” lub okrętu wojennego „Błyskawica”. Spacer brzegiem Morza, gry integracyjne dyskoteka, karaoke – według życzeń i preferencji grupy Przyjazd do miejsca zakwaterowania ok. 19:00 OBIADOKOLACJA

Dzień II

PO ŚNIADANIU: Sea Park w Sarbsku jest największym na Północy parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z morzami i oceanami. W programie:

Fokarium Oceanarium prehistoryczne w technologii 3D świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Muzeum marynistyczne - największe zbiory rękodzieła marynistycznego w Polsce. Park makiet zwierząt morskich - makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości
Park miniatur latarni morskich

14:00 OBIAD
PO POŁUDNIU: 45 min basen, gra terenowa
18:00 KOLACJA
Gra terenowa, gry integracyjne dyskoteka, karaoke – według życzeń i preferencji grupy
Dzień III
DO POŁUDNIA: spacer brzegiem Morza do LATARNI MORSKIEJ W ROZEWIU
14:00 OBIAD
REJS STATKIEM PO MORZU BAŁTYCKIM

PO POŁUDNIU: 45 min basen
18:00 KOLACJA, GRA TERENOWA
Dzień IV
 ŚNIADANIE + PROWIANT NA WYCIECZKĘ
SOWIŃSKI PARK NARODOWY LUB SZYMBARK (DOM DO GÓRY NOGAMI)
Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów, i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych takich jak: HELCOMBSPA, Światowy Rezerwat Przyrody czy obszar wodno-błotny Ramsar.
OBIADOKOLACJA OK. 17:00 WIECZOREM DYSKOTEKA/KARAOKE

Dzień V

Po śniadaniu wykwaterowanie.
Malbork – z przewodnikiem zwiedzamy największy średniowieczny zamek w Europie wybudowany przez Zakon Szpitala NMP Domu Niemieckiego w Jerozolimie