Zimowisko 2015

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (19.01-23.01.2015) uczniowie Zespołu Szkół   w Postoliskach mieli okazję spędzić aktywnie i atrakcyjnie czas wolny. W zimowisku wzięło udział 50 dzieci z różnych klas. Przebiegało ono pod hasłem „Zdrowo, twórczo i sportowo”.

W trakcie wypoczynku dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas warsztatów:

• plastyczno-technicznych (tworzyły maski i czapeczki karnawałowe, indiańskie ozdoby, rysowały plakaty promujące zdrowy styl odżywiania się),
  •  tanecznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe w doskonaleniu gier drużynowych.

Uczniowie uczestniczący w Zimowisku odbyli dwie wycieczki,  na basen w Wołominie oraz do Warszawy gdzie obejrzeliśmy ruchomą szopkę, ozdoby świąteczne na starówce                           i Krakowskim Przedmieściu oraz uczestniczyliśmy w warsztatach cukierniczych zdobienia torcików zorganizowanych w pijalni czekolady E.Wedel. Wyjazdy te odbyły się dzięki dotacji którą otrzymaliśmy od Gminnej Komisji do Spraw Alkoholowych oraz środków przekazanych prze radnych zaprzyjaźnionych ze szkoła, Pana K. Gajcego, Z. Pożarko i S. Kielaka.

Promocję zdrowego stylu życia i odżywiania którą prowadzono podczas wypoczynku wzbogacono o prezentację filmów obrazujących skutki złych nawyków żywieniowych oraz pogadankę z lekarzem rodzinnym.