W dniach 16-21 maja uczniowie ZS w Postoliskach wzięli udział w warsztatach językowych w Londynie. Celem wyjazdu było zwiedzanie pięknego miasta oraz kształcenie umiejętności językowych. Na trasie zwiedzania znalazły się m. in.: Tower of London, Tower Bridge, Westminster Abbey, Big Ben, British Museum, Muzeum Historii Naturalnej. Wszystkie te miejsca wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie, ale największymi atrakcjami okazały się: przejażdżka London Eye oraz wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, w którym można było zrobić sobie zdjęcia z figurami gwiazd Hollywood, muzyki, sportu oraz z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Kolejną atrakcją był rejs statkiem po Tamizie do obserwatorium Greenwich, gdzie znajduje się południk 0. Wszyscy zrobili sobie tam zdjęcie, stojąc na obydwu półkulach jednocześnie. Największą wartość tego wyjazdu stanowił fakt, iż uczestnicy zakwaterowani byli u rodzin brytyjskich, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce. Angielscy gospodarze przyjęli wszystkich ciepło i serdecznie.
Wyjazd był niezapomnianą okazją do poznania obyczajów i kultury brytyjskiej oraz przyczynił się do podniesienia motywacji uczniów do nauki języka angielskiego.