PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Od wielu lat w naszym gimnazjum zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski. Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów, przyciągnęła nawet najzagorzalszych wagarowiczów.

Na początku uczniowie klas trzecich mieli możliwość sprawdzenia się w roli nauczycieli. W tym dniu wszystkie lekcje prowadzone były przez uczniów. Powołano także na ten czas nowego dyrektora, którym to został uczeń kl. IIIa Witold Miąsko a w rolę pedagoga szkolnego wcielił się Marcin Gajcy (IIIa). Uczniowie do swoich ról przygotowani byli bardzo dobrze. Dyrektor i pedagog pilnowali cały czas, aby nikt nie zakłócał ładu i porządku na lekcjach.

Drugim punktem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu między klasowego.  Jury w składzie: Magdalena Wojewódzka (nauczyciel j. niemieckiego) Katarzyna Bzdak (nauczyciel świetlicy), Ks. Andrzej Rudko (nauczyciel religii) przyznawało punkty w następujących kategoriach:

- klasa z najwyższą frekwencją tego dnia,

- najciekawsze przebranie wiosny i zimy,

- najładniejszy wiosenny kwiat,

- najciekawszy wiersz o wiośnie. Dodatkowym utrudnieniem tej kategorii było ułożenie wiersza w ten sposób, aby każdy nowy wiersz zaczynał się od kolejnej litery ze słowa WIOSNA,

- liczba uczniów w klasie, która ubrana na ten sam kolor. Każda z klas losowała wcześniej kolor, na jaki powinna się ubrać tego dnia.

W konkurencjach tych najlepsza okazała się klasa Ib zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło klasie IIIa a trzecie egzekwo klasie Ia i IIa.

W ten oto sposób Wiosna została przywitana w naszej szkole z radością i zabawą.