Zimowisko w Zespole Szkół w Postoliskach

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (17.02-21.02.2014) uczniowie Zespołu Szkół w Postoliskach mieli okazję spędzić aktywnie i atrakcyjnie czas wolny. W zimowisku wzięło udział 30 dzieci z różnych klas. Przebiegało ono pod hasłem „Twórczo i Sportowo”.

Głównymi celami było: wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, poznanie różnych form aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie więzi społecznych w środowisku szkolnym, kształtowanie postaw prospołecznych i prozdrowotnych, kształtowanie umiejętności planowania i zarządzania czasem, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami

Podczas wypoczynku dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas warsztatów z orgiami, plastyczno-technicznych i muzycznych. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, na których wylepiały różne przedmioty i sylwetki zwierząt z użyciem masy solnej. Miały okazję same przygotować masę, którą później wykorzystały na zajęciach. Starsi uczestnicy wykonali piękne serca z papierowej wikliny. Wykonane wytwory prac po wysuszeniu były malowane farbami plakatowymi. Do malowania farbami nie trzeba było dzieci zachęcać, techniką mieszaną wykonały piękną ilustrację do wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Wiele radości i uśmiechu pojawiło się również podczas gry w kalambury i karaoke.

W obecnym czasie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z komputerem. Komputer to nie tylko gry. Dzieci chętnie surfowały po Internecie, wyszukiwały wiadomości tematyczne, wykonywały proste prezentacje, poznały programy graficzne.

Uczestnicy zimowiska spędzali także czas na zabawach i grach sportowych. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w konkurencjach sportowych. Odbyły się wyścigi rzędów i inne zabawy sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w doskonaleniu gier drużynowych oraz zajęcia taneczne. Podczas tych zajęć dzieci musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim uczyły się zdrowej rywalizacji sportowej.

Każdy z uczestników z pewnością znalazł interesujące dla siebie zajęcia. Dzieci spędziły czas twórczo, aktywnie i bezpiecznie. Minione ferie dostarczyły uczestnikom zimowiska wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.