Nauczanie zdalne - informacje dla rodziców

Szanowni Rodzice,

informujemy, że szkoła przygotowuje się do bardziej kompleksowych rozwiązań zmierzających do usystematyzowania metod i narzędzi, z których będziemy korzystali w pracy zdalnej z uczniami. Zależy nam na płynnym przepływie informacji kierowanych zarówno do uczniów, jak i do Państwa.

W tej chwili trwają prace w Ministerstwie Edukacji Narodowej, które przygotowuje nowe rozporządzenie. Nie znamy jeszcze jego treści; póki co pracujemy nad otwarciem kanałów informacyjnych, a przede wszystkim nad przeorganizowaniem strony internetowej szkoły tak, by stała się ona bazowym źródłem kompendium wiedzy dla każdej klasy osobno i by można było łatwo na niej znaleźć potrzebne informacje.

I nas, i uczniów, i rodziców ta nowa sytuacja zaskoczyła. Żadna ze szkół nie miała szans na wcześniejsze przygotowanie. Nie mamy dziennika elektronicznego, ale mamy pomysł, jak sobie poradzić mimo tego braku, tak, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Mamy jednak szczęście: nauczyciele stanęli na wysokości zadania, rodzice wykazują mnóstwo zrozumienia, mamy mądrych uczniów (np. właśnie zakładają skrzynki pocztowe swoim rodzicom i uczą ich, jak z nich korzystać:) I o takie właśnie współdziałanie chodzi- bardzo za nie wszystkim dziękujemy. Bo pomoc zamiast krytykowania, zrozumienie zamiast komentowania- to ważna lekcja dla naszych dzieci. One patrzą na nas- i uczą się od nas. Oby to była dla nich dobra lekcja człowieczeństwa.

Zakładamy, że prace potrwają do piątku, chcemy wejść w nowy system od poniedziałku. Umożliwi on nie tylko zadawanie prac uczniom, ale również ich sprawdzanie i ocenianie.

Prosimy o czas, cierpliwość i śledzenie strony internetowej szkoły od piątku.

Zespołu Szkół w Postoliskach