Wycieczka szkolna klas 1a, 1b, 2a i 2b do Warszawy

18 kwietnia pojechaliśmy zwiedzać Zamek Królewski w Warszawie.

Zamek Królewski to dawna siedziba władców Polski. Weszliśmy do środka Zamku Królewskiego z panem przewodnikiem, który opowiedział nam
o królewskich apartamentach oraz Sali Tronowej. Zwróciliśmy uwagę na oryginalne obrazy oraz płótna. Wśród najciekawszych atrakcji Zamku Królewskiego w Warszawie jest Nowa Izba Poselska przepełniona złotymi dekoracjami, portretami monarchów i drogocennymi meblami oraz porcelaną. Jednak najokazalszym pomieszczeniem jest Sala Senatorska, czyli miejsce, w którym w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 maja.

Następnie udaliśmy się do kina na projekcję filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Obejrzeliśmy nową wersję filmu. Fabuła ponownie opowiada o przygodach uczniów Akademii. Uczniowie poznają nowe zaklęcia, odkrywają tajemnice magii i próbują rozwiązać zagadki, z którymi mierzą się na co dzień. Nie brakuje też wątków humorystycznych z udziałem sympatycznego, choć nieco roztargnionego Pana Kleksa.

M. Żelazowska