Konkurs fotograficzny "Mała podróż w czasie. Śladami niemieckich, żydowskich i szkockich osadników"

Zachęcamy uczniów klas VII i VIII do udziału w konkursie organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Nałkowskiego w Wołominie "Mała podróż w czasie. Śladami niemieckich, żydowskich i szkockich osadników".

Celem konkursu jest ukazanie w obiektywie śladów niemieckich, żydowskich i szkockich osadników z XIX wieku w gminie Wołomin i w powiecie wołomińskim. Do dziś zachowały się między innymi cmentarze ewangelickie w Radzyminie, Mostówce, Józefinie oraz Ręczajach, cmentarz szkocki w Jadowie, kirkut w Jadowie, ślady po naszych żydowskich sąsiadach w Wołominie, Radzyminie, Jadowie i Tłuszczu.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Burmistrz Miasta Wołomin, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Fundacja im. Karl Dedecius oraz Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie.