Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Cenna lekcja przyrody- spektakl pt. "Ratujmy las"

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy objazdowego teatru dla dzieci "Teatr Gargulec".
Przedszkolaki wraz z nauczycielami mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. "Ratujmy las",
który łączy w sobie wspaniałe wykonanie artystyczne, edukację, i emocje.
To doskonałe wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które przypomina nam,
jak ważne jest zachowanie równowagi w przyrodzie i troska o naszą planetę.

Spektakl rozpoczął się delikatną uwerturą baletową motyli,
dzięki której widzowie od razu zostali wciągnięci w atmosferę lasu, gdzie natura tętni życiem.

Główną postacią „teatrzyku” był odważny Pan Biedronka, który stanął przed ważnym zadaniem ocalenia lasu przed zagładą. Przedszkolaki od samego początku zostały zaangażowane w historię, ponieważ to od nich zależało, czy uda się uratować to magiczne miejsce.

Najważniejszym elementem spektaklu był przekaz o szacunku do przyrody. To ważne przesłanie, które skłoniło nasze przedszkolaki do rozmyślań dotyczących dbania o naszą planetę.