Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

Szanowni Państwo!

W dobie szeroko pojętej cyfryzacji ( komputerów, telewizji, portali społecznościowych itp.) czytanie książek stało się mało popularne. Współczesny młody człowiek jest osaczony mediami, a wartości jakie niesie ze sobą czytanie książek, zostały niemal całkowicie pominięte i zapomniane.

Aby na nowo rozbudzić w dzieciach chęć do czytania książek i czerpania z ich treści korzyści, niezbędna jest współpraca szkoły i rodziców. Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę
w kształtowaniu nawyku czytania, bo pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w jego domu rodzinnym . Od dawien dawna to rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki, opowiadania i wiersze.

Nie rezygnujmy z tego, postarajmy się tą tradycję kontynuować.

Szkoła to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u dzieci zamiłowanie do czytania książek. Wyrabianie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki dla dziecka stały się ważne, może się udać tylko dzięki współpracy domu

i szkoły. Korzyści płynące z czytania przyczynią się do rozwoju języka i umiejętności rozumowania świata, będą wspierać rozwój psychiczny dziecka, wzmocnią poczucie jego własnej wartości, wzbogacą zasób słownictwa, oraz ukształtują na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

Drodzy rodzice zachęcamy Was bardzo gorąco do codziennego głośnego czytania dzieciom.

Z ogromną radością informujemy, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o 139 nowych tytułów.  Książki cieszą się dużą popularnością wśród czytelników. Staraliśmy się kupić książki wartościowe, atrakcyjne, bestsellery, książki pięknie wydane, zachęcające do czytania i oglądania. Wszystkie kupione nowości są bardzo chętnie wypożyczane.

Z pewnością realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Zauważalny jest wzrost wypożyczeni oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Uczniowie nie tylko chętnie wypożyczają nowe książki, ale także proszą o zakup kolejnych nowości, innych tytułów czytanych autorów, kontynuacji serii itp. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Pragniemy podziękować rodzicom klas „0”, którzy w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zechcieli przyjąć zaproszenie do wspólnego czytania i omawiania  zakupionych  nowości książkowych.