Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z oddziałów zerowych oraz uczniowie klas 1- 3 po raz drugi biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023 / 2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10).

Nauczyciele i uczniowie aktywnie włączyli się w realizację zadań projektowych. W I półroczu roku szkolnego 2023/2024 stworzyliśmy klasowe kodeksy zachowań,  poznawaliśmy instrumenty muzyczne, ich wygląd i brzmienie, zapoznaliśmy się z dziełami wybitnych malarzy, obejrzeliśmy spektakl pt. „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej” w Teatrze Lalka, recytowaliśmy ulubione wiersze, odwiedziliśmy miejscowy cmentarz oraz pomnik Cichociemnych, przygotowaliśmy uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz zatańczyliśmy poloneza, poznaliśmy prawa dzieci oraz postać Janusza Korczaka, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik oraz Grób Nieznanego Żołnierza, zorganizowaliśmy uroczyste spotkania wigilijne z zachowaniem zasad savoir vivre, braliśmy udział  w świątecznych warsztatach w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach, przygotowaliśmy kiermasz ozdób świątecznych oraz wzięliśmy udział w gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Realizacja tych działań przyczyniła się do wykształcenia u dzieci umiejętności uważnego i świadomego postrzegania świata. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat kultury i wartości, uczyli się współpracy w grupie, rozwijali swoją wyobraźnię i kreatywność.

Katarzyna Jusińska- koordynator projektu