Podsumowanie działań podjętych podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

W dniach 02-06.10.2023r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Jest to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja. Celem naszej akcji było popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji.
Na korytarzu naszej szkoły powstała gazetka dla uczniów i rodziców, na której znalazły się informacje:

• czym jest dysleksja,
  • cechy ucznia dyslektycznego,
  • mocne strony osób z dysleksją,
  • najważniejsze wskazówki dla uczniów jak oswoić dysleksję,
  • wierszyki ortograficzne,
  • słynni ludzie z dysleksją.

Ponadto w przedszkolu czytane był wierszyki wybrane baśnie H. CH. Andersena, dzieci z oddziałów "0" brały udział w zajęciach grafomotorycznych, uczniowie klas III wykonali rysunki ortograficzne z uwzględnieniem trudnej pisowni, natomiast na zajęciach specjalistycznych nie brakowało gier, zabaw i ćwiczeń pozytywnie wpływających na naukę czytania i pisania.