Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2023

20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.  Nasza szkoła wspólnie z UNICEF uczciła tę wyjątkową datę i pokazała, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.

Idea Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF poprzez różne aktywności :

• Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły przyszli tego dnia ubrani na niebiesko. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
  • Przeprowadzone zostały ciekawe zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka.
  • Każda klasa w kreatywny sposób udekorowała hasłami praw dziecka drzwi klasowe .
  • Klasy 0-3 wzięły udział w „niebieskiej dyskotece”.