Dzień Papieża- 16 października

16 października  obchodziliśmy Dzień Papieża Jana Pawła II ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2005 roku jak stwierdzono w uchwale - "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas solidarności, odwagi i pokory."

Z tej okazji uczniowie klas 5 przygotowali wspomnienie o naszym wielkim rodaku.

Dokładnie 45 lat temu wybrano na papieża Polaka -Karola Wojtyłę, pierwszego papieża, który nie był Włochem.

Święty Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniło życie wielu ludzi, a nawet narodów. Wołał do nas:

"Nie lękajcie się!", "Pamiętajcie o człowieku!", "Bądźcie godni!", "Bądźcie solidarni!" Doceniał pracę nauczycieli i wychowawców. Mówił do nich: "Podjęliście się wielkiego zadania przekazywania wiedzy i wychowania powierzonych wam dzieci i młodzieży. Stoicie przed trudnym i poważnym wyzwaniem. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie."

Przy nim zbierały się tysiące młodych, którym ukazywał ideały i szanse na budowanie lepszego świata, sprawiedliwego i solidnego. Uczył młodych wymagać od siebie nawet gdyby inni od nich nie wymagali niczego. Mówił, że młodzi są Jego nadzieją, nadzieją Kościoła i świata. Z nimi śpiewał swoją ulubioną pieśń Barkę, którą uczniowie wspólnie odśpiewali.