Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Cóż innego można robić w ten dzień niż… czytać?
Czytać, czytać, czytać i jeszcze raz czytać! Nasi uczniowie z zapartym tchem odwiedzali bibliotekę szkolną nie tylko w trakcie zajęć (przede wszystkim z języka polskiego), lecz także w trakcie przerw, by móc choć na chwilę ponurzać się w światach stworzonych przez rozmaitych pisarzy. Klasy siódme niewątpliwie porwały się na głęboką wodę, bowiem realizując jeden z kierunków polityki oświatowej państwa dotyczący edukacji klasycznej, wzięły pod lupę tragedię antyczną – „Antygonę”.
Natomiast klasa 5a książką "Bon czy ton" Grzegorza Kasdepke przypomniała sobie zasady savoir-vivre, bowiem wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach przydaje się w każdej dziedzinie życia.