WYWALCZ NAGRODĘ DLA SWOJEJ KLASY

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbędzie się I edycja konkursu

GIEŁDA P(apier)OMYSŁów WARTOŚCIOWYCH.

Konkurs odbywa się pod hasłem: „Wymyśl coś ciekawego i wciel to w życie”.
W konkursie mogą wziąć udział drużyny klasowe.

CELE KONKURSU

1. Promowanie innowacyjnych form nauczania oraz sposobów angażowania i motywowania uczniów.
  2. Rozwijanie aktywności uczniów, kształtowanie kreatywności, dojrzałości oraz poczucia odpowiedzialności za podejmowane działania.
  3.  Wspieranie indywidualnego rozwoju uczniów i nabywanie przez nich kluczowych umiejętności, w tym korzystania z informacji, znajomości nowoczesnych technologii.
  4. Kształtowanie postaw przedsiębiorczości – wzrost świadomości i motywacji uczniów do samokształcenia w zakresie rozwijania umiejętności twórczego myślenia i działania.
  5. Nabywanie przez młodzież umiejętności społecznych oraz rozwój kompetencji interpersonalnych, m.in.: asertywności i umiejętności pracy w zespole.

UCZESTNICY KONKURSU

1. Do udziału w konkursie szkolnym zaproszone są klasy 4-8.
  2. Nauczyciele- wychowawcy odpowiadają za nadzorowanie prawidłowej realizacji zadań przez uczniów.

TERMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa od 02.10. 2023 do 19.04.2024 .

ZASADY KONKURSU

1. Klasa przygotowuje projekt realizacji pomysłu na akcję społeczną, inicjatywę edukacyjną np. w dziedzinie nauki, kultury, edukacji, sportu, integracji środowiska szkolnego i lokalnego, pomocy osobom potrzebującym i inne.
  2. Pomysł należy zgłosić do koordynatora konkursu.
  3. Koordynator zamieszcza pomysł na Giełdzie.
  4.  Aktywność klas na Giełdzie będzie punktowana.
  1. Punkty przyznawane będą przez komisję konkursową, która oceniając pomysł weźmie pod uwagę m.in.:
  • Zgodność z ideą konkursu
  • Wartość pomysłu/ efekty
  • Zasięg (klasowy, międzyklasowy, ogólnoszkolny, środowiskowy)
  • Czas trwania (akcja jednorazowa , czy długofalowa)
  • Zakres współpracy- liczony procentowo udział uczniów danego oddziału zaangażowanych w przygotowanie i realizację projektu.
  • Zakres oddziaływania- liczbę adresatów, do których projekt został skierowany
  1. Projekt, którego realizacja nie została ukończona- nie otrzymuje punktów.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. Laureatem konkursu zostanie oddział, który zdobędzie na Giełdzie najwięcej punktów.
  2. W przypadku identycznej liczby punktów zdobytych przez oddziały, o wyniku zdecyduje losowanie, które odbędzie się jawnie.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu- 25.04. 2024

NAGRODA

1. Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie wyjazdu klasowego dla zwycięskiego oddziału.
  2. Fundatorem nagrody jest Rada Rodziców przy ZS w Postoliskach.

WZÓR ZGŁOSZENIA PROJEKTU ORAZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE-

U WYCHOWAWCÓW.

ZGŁASZANE PROJEKTY I SPRAWOZDANIA Z REALIZACJI BĘDĄ PUBLIKOWANE NA STRONIE SZKOŁY, ZAKŁADKA- GIEŁDA POMYSŁÓW.