Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Niewidzialna wystawa i Muzeum Techniki i Motoryzacji

24 marca odbyła się wycieczka klas: 7a i 8a do Warszawy. Uczniowie zwiedzili Muzeum Techniki i Motoryzacji
w Otrębusach. Pan przewodnik opowiedział o historii powstania muzeum, a następnie uczniowie obejrzeli kolekcję zgromadzonych tam pojazdów (samochody osobowe, motocykle, rowery, autobusy, czołgi i samolot).
Wkrótce potem zwiedzili „Niewidzialną wystawę”. Była to podróż w niewidzialny świat, podczas której mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku z wykorzystaniem zmysłu słuchu, dotyku i węchu. Pod opieką niewidomych przewodników odwiedzili specjalnie wyposażone pomieszczenia.
Godzina bycia niewidomym otworzyła uczniom oczy na sposób postrzegania świata przez osoby niewidome oraz jak pomagać osobom z dysfunkcją wzroku.