Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Organizacja dyżuru wakacyjnego w Przedszkolu Samorządowym i oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Jana Kielaka w Postoliskach wakacje 2023r

DOTYCZY DZIECI  SPOZA NASZEGO PRZEDSZKOLA

im. Jana Kielaka w Postoliskach wakacje 2023r.

Przedszkole/oddział przedszkolny jako tzw. Placówka nieferyjna funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący - § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 roku w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół  i publicznych przedszkoli  (Dz. U. z 2019r. poz.502 z późn. zm.).

Planowanie przerw w działalności przedszkola/oddziału przedszkolnego w okresie wakacyjnym związane jest z prowadzonymi w tym czasie pracami remontowo – modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego.

Dzieci z przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tłuszcz, mają zapewnione w czasie wakacji miejsce w swoim lub w innym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole w Gminie Tłuszcz.

Dyżury wakacyjne przedszkoli/oddziałów przedszkolnych organizowane są w następujących placówkach:

lipiec: Przedszkole Samorządowe „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu, Zespół Szkół w Postoliskach

sierpień: Zespół Szkół w Mokrej Wsi, Zespół Szkolno - Przedszkolny  w  Kozłach

Zasady prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne

1. Zasady ogólne
  2. Zapisy na dyżury wakacyjne w naszej placówce prowadzone są w okresie od 06.2023r. – 23.06.2023r..
  3. Z dyżurów mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tłuszcz.
  4. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające do dyżurującego przedszkola/oddziału przedszkolnego,
    a następnie dzieci z innych przedszkoli oddziałów przedszkolnych w gminie.

1. System zapisów
  2. W terminie wyznaczonym rodzice/prawni opiekunowie wypełniają kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny i składają ją w sekretariacie szkoły.

Druki dostępne są w sekretariacie szkoły i u wychowawców grup przedszkolnych.

• Przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny
  1. Kolejność przyjęć na dyżur wakacyjny ustala dyrektor przedszkola/szkoły zgodnie z zasadami ujętymi w cz. I pkt. 3.

W przypadku grupy kandydatów spełniających te same kryteria, ustalając kolejność kwalifikacji, dyrektor bierze pod uwagę przede wszystkim wnioski dotyczące rodzeństwa.

1. Dyrektor przedszkola/szkoły, w terminie do 06.2023r., informuje o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur.
  2. Podczas dyżuru wakacyjnego przedszkole czynne jest od godziny 6.45 do 17.15, zapewnione jest wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek.

Obowiązują takie same zasady odpłatności jak w trakcie roku szkolnego, tj. 1,14 zł. za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu powyżej 5 bezpłatnych godzin dziennie, dzienna stawka żywieniowa wynosi 9zł.