Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

WIZYTA W GABINECIE PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ- klasa 1a

W ramach akcji Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa 10 maja 2023r. uczniowie  klasy Ia odwiedzili pielęgniarkę szkolną - panią Bożenę Oleksiak, która przypomniała i utrwaliła podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Rozmawiała z dziećmi na temat zasad zdrowego odżywiania oraz konieczności dbania o higienę osobistą. Podczas zajęć pani pielęgniarka mówiła wiele o tym jak dbać o zdrowie, podkreślała rolę właściwego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. Wizyta ta łączyła się także z prowadzoną w naszej szkole akcją profilaktyczną „Fluoryzacja zębów”. Pani pielęgniarka powiedziała jak prawidłowo czyścić zęby, aby ochronić je przed próchnicą. Rozmawiała również  z dziećmi na temat konieczności dbania o wzrok. Spotkanie zakończyło się uświadomieniem dzieci, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na świeżym powietrzu oraz możliwych konsekwencjach nie respektowania ich. Uczniowie wyszli z gabinetu z upominkami, a w ramach podziękowania wręczyli pani  Bożenie piękne laurki.