Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w naszym przedszkolu

W ramach akcji Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa przedszkolaki ze wszystkich grup przypomniały sobie podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem na drodze, przejściu dla pieszych, a także na przejeździe kolejowym. Dzieci z grupy Słoneczka i Motylki sprawdzały swoje umiejętności na pobliskich przejściach dla pieszych- doskonale pamiętały jak powinno się zachować przy przechodzeniu przez pasy. Natomiast przedszkolaki z grupy Biedronki i Sowy udały się w stronę przejazdu kolejowego i tam weryfikowały swoje umiejętności związane z zachowaniem bezpieczeństwa w pobliżu przejazdu kolejowego- pamiętały, że w momencie zamykania szlabanów muszą cierpliwie poczekać, aż będą mogły przejść na drugą stronę torów. Na spacer przedszkolaki ubrały się w kamizelki odblaskowe, tak aby kierowcy z nadjeżdżających samochodów dostrzegli ich z jak największej odległości. Ponadto w ramach akcji przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu ze strażakami z OSP Chrzęsne, gdzie przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, mogły zobaczyć jak wygląda wóz strażacki i przez chwilę poczuć się jak strażacy.