Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Wycieczka klasa 4a i 6a

Dnia 29 marca 2023 roku uczniowie klasy 4a i 6a pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci chętnie korzystały
z dobrodziejstw muzeum: podziwiały eksponaty i wynalazki mniej lub bardziej znanych naukowców, eksperymentowały, odkrywały badały,
a nawet... rozmawiały ze sztuczną inteligencją. Pomimo, że dla części uczniów była to już kolejna wizyta w tym muzeum, nie było mowy o nudzie, gdyż pojawiają się nowe wystawy np. z fal dźwiękowych. W Teatrze Wysokich Napięć można było zobaczyć pokaz naukowy „Muzyczne prądy” oraz Teatr Robotyczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w „Majsterni”, gdzie uczniowie wzbogacili się o nowe umiejętności samodzielnie wykonując różne konstrukcje. Z okazji 550 rocznicy urodzin Kopernika uczniowie mogli nawiązać dialog z Uczonym, z którym dzięki sztucznej inteligencji można było porozmawiać na różne tematy. Miejsca te przybliżyły uczniom pojęcia matematyczne i zjawiska fizyczne. Interesująca okazała się też wizyta w planetarium, podczas której uczniowie wysłuchali ciekawostek o planetach i gwiazdach.
Wyjazd był niezwykle udany, przede wszystkim dlatego, że integrował  i uczył poprzez współdziałanie i zabawę.

A.Czech

D.Polakowska