W wiosennym ogrodzie- gr. Słoneczka

W trzecim tygodniu marca przedszkolaki z grupy Słoneczka zamieniły się w małych ogrodników. To nie jest wcale takie łatwe zadanie...
Na początku przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy opiekować się roślinami, a także co jest im potrzebne, aby mogły rosnąć.
Dzieci po opanowaniu teorii przystąpiły do zajęć praktycznych. Przy pomocy Pani Sylwii przygotowały pojemniczki na sadzonki, ziemię, wodę oraz cebulki i nasionka rzodkiewki. Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem sadziły i siały nowalijki. Po zakończonych pracach, sadzonki zostały postawione blisko okna, tak aby miały dużo światła. Oczywiście przedszkolaki nie zapomniały ich codziennie podlewać i już po dwóch dniach można było obserwować pierwsze efekty ich pracy :)