KONKURS PLASTYCZNY „NIEBIESKIE MOTYLE”

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Autyzm to inny sposób postrzegania świata oraz wynikające z tego trudności emocjonalne, społeczne i komunikacyjne.

Z tej okazji serdecznie zapraszam wszystkie dzieci z klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Niebieskie motyle”.

Praca powinna przedstawiać niebieskiego motyla- symbol autyzmu.

Motyl symbolizuje piękno i różnorodność, zaś kolor niebieski to najgłębszy z kolorów, który rozpływa się w nieskończoności horyzontu.

Prace konkursowe będą głównym elementem szkolnej dekoracji wykonanej z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Cel konkursu: kształtowanie tolerancyjnych postaw oraz pogłębianie i promowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Format: A4

Technika: dowolna (pastele, farby, kolaż itp.)

Termin: prace należy składać do wychowawcy klasy do 24 marca 2023r.

Liczy się estetyka, oryginalność oraz samodzielność wykonania.

Organizator konkursu: Katarzyna Jusińska- nauczyciel współorganizujący proces kształcenia.