Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Pluszowego Misia

Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje zarówno małych jak i dużych do szczególnego celebrowania jego święta, czyli Dnia Pluszowego Misia. W związku z tym 25 listopada uczniowie klas 1 i 2 zaplanowali i zrealizowali szereg działań związanych ze swoim ulubionym pluszakiem.

Podczas zajęć dzieciom zostały przedstawione ciekawostki dotyczące życia prawdziwych niedźwiadków, zostali również zapoznani z historią powstania maskotki,  wysłuchali bajki o pluszowym misiu, przypomnieli sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie. Pojawił się Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Coralgol.

Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia plastyczne, na których wykonywane były sylwetki misiów. Pracami udekorowano sale.

Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pięknie wykonanych prac,                  a Rodzicom życzymy, aby i oni z tej okazji przypomnieli sobie swojego ulubionego pluszaka   z dzieciństwa.