Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Z wizytą u Króla

W dniu 2 grudnia 2022 roku klasa Vb i VIb wzięły udział w lekcji muzealnej „Z wizytą u Króla” na Zamku Królewskim w Warszawie.
Była to pierwsza z cyklu lekcji muzealnych i miała ona na celu przybliżenie i poznanie ciekawostek związanych z historią Zamku Królewskiego.
Uczniowie, wędrując po zamku oglądali różnorodne przedmioty codziennego użytku. Dowiadywali się, do czego one służyły i przez kogo zostały wykonane. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, pięknego wysławiania się i uważnego słuchania. Klasa wykazała duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyła w lekcji. Największe wrażenie zrobiła na uczniach Sala Senatorska, ze względu na swoją wielkość oraz Sala Tronowa, pięknie złocona.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum "Świat Iluzji" w Warszawie na Starym Mieście. Była to dla nas interaktywno-edukacyjna rozrywka. Mogliśmy podziwiać takie atrakcje jak: zakręcony vortex, pokoje luster, komnata cieni i wiele innych zaskakujących iluzji. Po zwiedzeniu muzeum podziwialiśmy warszawską starówkę.

E. Dzięcioł

B. Bogusiewicz