"Pomóż dzikom wrócić do lasu"

W październiku Starostwo Powiatowe w Wołominie zorganizowało akcję pt. "Pomóż dzikom wrócić do lasu", w której udział wzięło nasze przedszkole.

Akcja polegała na przekazaniu dzieciom wiedzy na temat zagrożeń związanych z wolnożyjącymi dzikami, nt. bezpiecznego zachowania się w kontakcie z dzikimi zwierzętami, rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych i promowaniu zachowań proekologicznych, a także uświadomieniu przyczyn migracji zwierząt leśnych do miast i sposobów ograniczania tego zjawiska.

Akcja połączona była ze zbieraniem żołędzi, które następnie zostały przekazane Kołom Łowieckim, z kolei Koła Łowieckie rozsypią żołędzie w lesie - naturalnym środowisku bytowania dzików, co spowoduje zmniejszenie bazy pokarmowej w miastach i ograniczy migrację tych zwierząt w tereny zurbanizowane.

Nasze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem włączyły się do akcji i wspólnie uzbierali 48kg żołędzi.