Dzień Postaci z Bajek - 5 Listopada

Dzień  Postaci z Bajek - 5 Listopada

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a .

To jedno z najsympatyczniejszych świąt. U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

To wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze.

Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Poniżej zamieszczam link ze zdjęciami z wydarzenia. Zapraszam do obejrzenia….