#LaboratoriaPrzyszłości ---To działa!!!

Druk 3D. Do niedawna to określenie brzmiało trochę fantastycznie. Pierwsza technika drukowania przestrzennego została wprawdzie opracowana w 1984 roku przez Chucka Hulla, ale dopiero w 2006 roku Adrian Bowyer zbudował pierwszy prototyp drukarki 3D z projektowanym przeznaczeniem dla użytkowników domowych. Jednak cena tego sprzętu sprawiała, że można go było porównać do… krasnoludka: wszyscy wiedzą, co to jest, ale nikt go nie widział.

Wszyscy dążyliśmy się przyzwyczailiśmy do codziennego używania drukarek pozwalających na wydrukowanie tekstu i na nikim nie robi to już wrażenia, ale druk przestrzenny? Czy to w ogóle możliwe? Możliwe i chociaż do tej pory mogliśmy go zobaczyć głównie na filmach w Internecie, teraz wystarczy zajrzeć do pracowni komputerowej w naszej szkole. Wzbogaciła się ona w tym roku o drukarkę 3D. Wykorzystana przez uczniów na zajęciach udowodniła, że … działa .Jak na razie uczniowie korzystają z gotowych projektów do wydruku, ale przyjdzie czas, gdy zaczną pisać własne.