Lekcja historii- klasa 3b

CIEKAWA LEKCJA HISTORII

14 września kl. 3b odbyła pieszą wycieczkę  udając się do pomnika  poległych Żołnierzy Cichociemnych w Postoliskach, o których dzieci uczyły się na lekcjach  poświęconych  II wojnie światowej.

Celem wyjścia było przypomnienie historii poległych żołnierzy, upamiętnienie zrzutu Cichociemnych, odwiedzenie miejsca pamięci narodowej związanej z powstaniem państwa polskiego oraz z historią II wojny światowej.

Uczniowie zapoznali się z  informacjami dotyczącymi zrzutu, odczytali nazwiska bohaterów, które widnieją na tablicy pamiątkowej, wysłuchali informacji dotyczących tego wydarzenia, podzielili się własną wiedzą na temat Cichociemnych oraz zapalili znicze.

Taka forma poznania cząstki historii bardzo im się podobała, więc nie pozostaje nic innego niż częstsze  organizowanie takich lekcji.

Była ciekawa lekcja historii.