Wycieczka- 3a

Klasa 3a wybrała się 9 września na pieszą wycieczkę  do pomnika upamiętniającego zrzut Cichociemnych w Postoliskach, o których dzieci uczyły się na lekcji  poświęconej II wojnie światowej. Uczniowie zapalili znicze i przeczytali informacje o zrzucie oraz nazwiska bohaterów, które widnieją na tablicy pamiątkowej.

Już na miejscu pojawiło się pierwsze zadanie dla uczniów, a było to zapamiętanie jednego odczytanego nazwiska wraz z pseudonimem.

Kolejne zadanie czekało na uczestników spaceru już w szkole: każde dziecko napisało na kartce pytanie związane z omawianym tematem i wymieniło się
 z kolegą z ławki, który szukał odpowiedzi w dostępnych źródłach.

Dzieci były pod wrażeniem informacji, które uzyskiwały na temat Cichociemnych.

Taka forma poznania cząstki historii bardzo im się podobała, więc nie pozostaje nic innego niż częstsze  organizowanie takich lekcji.