Podejmij wyzwanie i zostań „Mistrzem Klimatu”

Uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w następujących działaniach:

- obejrzeli film edukacyjny "Opowieść o plastiku" – film o wytwarzaniu, wykorzystywaniu, przetwarzaniu plastiku,

- wykonali prace techniczne "Drugie życie plastikowej butelki",

- zaangażowali rodziców do wykonania zdjęcia przedstawiającego „W jaki sposób dbam o środowisko w domu, pobliżu domu” oraz nauczycieli swoim uczniom w szkole – zdjęcia zostały umieszczenie na wspólnej gazetce szkolnej "Mistrz Klimatu",

- zorganizowali zbiórkę plastikowych nakrętek, które potem wykorzystano do wspólnej zabawy: segregując je na kolory, układając prace przedstawiające napisy oraz obrazki związane z ochroną naszego środowiska,

- następnie zebrano nakrętek z klas, które zawieziono i wysypano do EKO – KOSZA w Tłuszczu.

Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami dowiedziemy, że tysiące drobnych działań podejmowanych przez dzieci mogą doprowadzić do wielkiej zmiany na lepsze. Zmiany, która zmotywuje innych, pomoże zmienić panujące nawyki oraz będzie inspirującym przykładem dla dorosłych! Mistrzem lub Mistrzynią Klimatu może zostać każdy, kto troszczy się o Ziemię i chciałby wspólnymi siłami zmienić ją na lepsze, dobrze się przy tym bawiąc!

Przekonaliśmy się, że małe zmiany w codziennym życiu potrafią zrobić wielką różnicę!

M. Żelazowska