Konkurs ortograficzny 2 i 3 klas SP

W ostatnim tygodniu maja został zorganizowany drugi etap konkursu ortograficznego dla klas 2-gich i 3-cich SP. Do zmagań przystąpiło aż 21 osób wyłonionych wcześniej w eliminacjach klasowych. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych wykonując rozmaite zadania; pisząc dyktando, rozwiązując krzyżówkę, wyszukując w słowniku wybrane wyrazy, rozwiązując zagadki. Rzec by można, że uczniowie klas drugich z racji swojego wieku już na starcie zostali pokonani przez o rok starszych kolegów – nic bardziej mylnego ! Rywalizacja była bardzo wyrównana. Choć ostatecznie trzy pierwsze miejsca przypadły uczennicom klas trzecich, to jednak drugoklasiści deptali im po piętach. Różnice pomiędzy lokatami były półpunktowe lub jednopunktowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Mam nadzieję, że za rok w „ortograficznym główkowaniu” weźmie udział jeszcze więcej osób.

1 miejsce   Aleksandra Koźlik kl. 3b

2 miejsce   Kalina Roguska kl. 3a