Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Wagarowicza, a MY w SZKOLE!!

GDZIE JESTEŚ WIOSNO MIŁA….

Pomimo niezbyt wiosennej pogody za oknem, uczniowie bardzo entuzjastycznie podeszli do przywitania kolejnej pory roku. Dzięki atrakcjom zaplanowanym na ten dzień, nauczyciele mogli odnotować prawie stuprocentową frekwencję swoich wychowanków.

Dzień rozpoczął się apelem, podczas którego pani dyrektor E. Gawrońska przekazała symboliczny klucz szkoły nowemu dyrektorowi, którego funkcję przez ten jeden dzień miał pełnić przewodniczący Samorządu Szkolnego. Następnie wszyscy udali się do klas na lekcje, które wyjątkowo poprowadzili trzecioklasiści naszego gimnazjum oczywiście pod nadzorem nauczycieli.

Po pięciu lekcjach odbyła się część artystyczna, w której oprócz uczniów brali udział również nauczyciele. Klasy rywalizowały ze sobą w siedmiu różnych konkurencjach. Zdecydowanie najwięcej radości i uśmiech na twarzach wywołał  pokaz mody Zim i Wiosen, za które przebrali się przedstawiciele naszej społeczności gimnazjalnej. Pozytywne emocje  i podziw wywołały również samodzielnie napisane piosenki o wiośnie ( do melodii ,, Stokrotka”) oraz portrety Wiosen namalowane z zamkniętymi oczami przez wychowawców klas. Konkurs karaoke tylko uświetnił zaplanowany na ten dzień program. Wielki hit ,, Ona tańczy dla mnie” wykonany przez tegorocznych absolwentów naszej szkoły, wprowadził wszystkich w doskonały nastrój i zachęcił do wspólnego śpiewania. Uczestnicy konkursów wykazali się dużym zaangażowaniem i niezwykłą kreatywnością, ale jak wiadomo zwycięzca mógł być tylko jeden. Po krótkiej naradzie jury ogłosiło werdykt. Pierwsze miejsce i główną nagrodę  zdobyła klasa III B.

Obchody Pierwszego dnia Wiosny w naszej szkole zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli.