ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 26.11.2012r. Obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia . Uczniowie z klas 0 -3 w tym dniu przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi misiami .Uczniowie zaprezentowali swoich ulubieńców ,
a następnie Panie Dorota Szydłowska i Danuta Staśkiewicz przeczytały dzieciom „Kubusia Puchatka”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Warto w tym miejscu także przypomnieć historię powstania pluszowego misia . Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Hanna Ołdak