Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

„Bądź życzliwy, nie złośliwy…”

W środę 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały ponad tydzień.

Na korytarzu szkolnym zostało ustawione Drzewko Życzliwości,
na którym każdy  mógł zamieścić życzenia, napisać coś miłego do przyjaciół, nauczycieli oraz rodziców. Przez cały tydzień uczniowie pełnili Dyżury Życzliwości. Zadaniem Dyżurnego Życzliwości było okazywanie pomocnej dłoni swoim kolegom. Każda klasa otrzymała również zadanie konkursowe – ułożenie hasła o życzliwości.

Świętowanie rozpoczęliśmy już przed godziną ósmą. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wchodzących do szkoły uczniów, rodziców i nauczycieli miłym słowem, uśmiechem i cukierkami. Nasza uroczystość rozpoczęła się także wręczeniem uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły przypinek z wesołymi uśmiechami, które miały nam przypominać o życzliwości i uprzejmości. Obowiązującym tego dnia kolorem naszej garderoby był kolor żółty.

Dzień Życzliwości był dniem zabawy, radości i uśmiechu. Muzyka łagodzi obyczaje
i jednoczy ludzi dlatego też nie mogło zabraknąć naszych szkolnych DJ’ów, którzy umilali nam przerwy puszczając najnowsze hity.

O godzinie 12.00 klasy zebrały się na korytarzu, gdzie zostały ogłoszone wyniki konkursów. Najżyczliwszą osobą pełniącą Dyżur Życzliwości została Kinga Grygorczuk z klasy IIIb. Uczennica otrzymała odznakę „Mistrza Grzeczności” oraz bukiecik kwiatów. Natomiast konkurs na hasło o życzliwości wygrała klasa IIa. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Ideą tego dnia było także sprowokowanie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o smutku… Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość jest zawsze na miejscu. Pamiętajmy o tym!

Uroczystość przygotowali:

- Koordynator działań p. Agnieszka Urmanowska