• Odwiedziny: 1413553
    • Do końca roku: 277 dni
    • Do wakacji: 84 dni

„Szach i Mat”

W roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole w każdy czwartek odbywały się zajęcia kółka szachowego, finansowanego przez stowarzyszenie „Potok Serc”. Środki finansowe stowarzyszenia pozwoliły na realizację zajęć tylko do czerwca. Aby kontynuować zajęcia, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, UKS „Orły” napisał projekt „Szach i Mat”, na który otrzymał środki finansowe z Gminy Tłuszcz. Dzięki dofinansowaniu możliwe było prowadzenie zajęć szachowych dla 15 uczniów naszej szkoły od września do listopada br. Zajęcia w dalszym ciągu prowadził trener szachowy p. Marcin Śliwiński.

Podsumowaniem tegorocznej działalności kółka szachowego był się turniej o Puchar Prezesa UKS. W turnieju wzięło udział 13 zawodników, którzy rozegrali 5 rund. Zwycięzcą turnieju, wygrywając wszystkie partie, została Aneta Szewczak. Za nią uplasował się Michał Łasica, trzecie miejsce wywalczył Marcin Szewczak. Uczestnicy turnieju otrzymali słodycze.

Wszyscy żałujemy, że z powodu braku środków finansowych następne zajęcia będą możliwe dopiero w marcu przyszłego roku.