Sobota, 2018-02-17

Imieniny: Donata, Gizeli

2. ARCHIWUM
  3. starsze

Wizyta policjantów i psa Abgara w klasach „0”

W piątek 28.09.2011r. uczniów klas „0” odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Wołominie. Wizyta policjantów otworzyła cykl zajęć dydaktyczno – wychowawczych o bezpieczeństwie. Pani komisarz Wioleta Zychnowska z Zespołu Prasowego KPP oraz Pan Marcin Dąbrowski młodszy aspirant (przewodnik psa służbowego) przypomnieli uczniom oraz uzupełnili i utrwalili wiadomości na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci zostały zapoznane również z zasadami właściwego zachowania się podczas ataku psa  ( przyjęcie właściwej postawy). Największą atrakcją spotkania był dla dzieci niewątpliwie pies policyjny Abgar . Dzieci mogły się dowiedzieć do czego są potrzebne psy w policji. Wiadomości , które dzieci zdobyły w trakcie spotkania zostały sprawdzone podczas konkursu wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania się dzieci na drodze. W ramach podziękowania za wizytę dzieci zaprezentowały policjantom piosenki związane z ruchem drogowym.

Organizator spotkania : Hanna Ołdak