Szanowni Państwo,

Informujemy, że od dnia  01.07.2015 r. do 30.09.2015 r.  trwają  zapisy uczestników w ramach projektu  „Wspólnie możemy  więcej” współfinansowanego  z budżetu Wojewody Mazowieckiego, realizowanego przez Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony Kobra, w partnerstwie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tłuszczu.  Działania projektowe  adresowane  są  do dzieci i ich rodzin  będących w szczególności wychowankami świetlic środowiskowych CKSiR  oraz  znajdujących się  w trudnej sytuacji życiowej , które mają  na celu wyrównanie szans tej grupy.

Projekt zakłada organizację zajęć profilaktycznych dla dzieci i ich rodzin, będzie odbywał się w świetlicy środowiskowej mieszczącej się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.  Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie oraz neutralizowanie społecznych skutków patologii wśród dzieci, a także pomoc w przystosowaniu się oraz przestrzeganiu norm społecznych. Działania podejmowane w projekcie obejmować będą spotkania z psychologiem, logopedą, warsztaty animacji i teatru (jako swego rodzaju terapia pozwalająca dzieciom wyzwolić  negatywne  emocje, odreagować je w bezpieczny sposób) . Zostanie również zorganizowana wycieczka do teatru, gdzie uczestnicy projektu będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu, wejścia za kulisy, poznania tajników teatralnych występów. Zwieńczeniem będzie przedstawienie teatralne przygotowane z uczestnikami projektu. Realizacja projektu zaplanowana jest na wrzesień–listopad tego roku.

Zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych działaniach.