Piątek, 2018-10-19

Imieniny: Michaliny, Michala

Ślubowanie Pierwszaków

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KL. I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Tegoroczne Święto Edukacji było okazją do przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kielaka w Postoliskach. Uroczystość swym przybyciem uświetnili zaproszeni goście na czele z Panem Burmistrzem Waldemarem Banaszkiem.

Uczniowie wyglądali bardzo odświętnie. Z przejęciem prezentowali wiersze i śpiewali piosenki, w czym nieocenioną rolę odegrał p. Marcin Szczapa i jego gitara. Małych bohaterów tego dnia oklaskiwali ich rodzice, nauczyciele i koledzy ze starszych klas. Po części artystycznej nastąpiło  uroczyste ślubowanie i pasowanie każdego pierwszaka, którego dokonały Panie Dyrektorki: Elżbieta Gawrońska, Marzena Boruc i Małgorzata Denoch.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki prezencik od pana Burmistrza i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Rodzice przygotowali też niespodziankę dla swych pociech w postaci „rogów obfitości” ze słodyczami.

Wszystkim nauczycielom  i pracownikom szkoły pomagającym w przygotowaniu tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Aldona Kowalska

Marzanna Żelazowska