Wtorek, 2018-02-20

NIE DLA WYPALANIA TRAW

WYPALANIE JEST ZABRONIONE

ZAGRAŻA ŻYCIU I NISZCZY PRZYRODĘ

Takie właśnie przesłanie miało spotkanie uczniów naszej szkoły ze  strażakami z OSP  w Tłuszczu. Spotkanie zorganizowane było dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Strażacy wyjaśnili uczniom, dlaczego wypalanie traw jest tak niebezpieczne i niszczy środowisko naturalne.

.

Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na skalę problemu oraz edukację  o zagrożeniach związanych z wypalaniem traw nasilonych w okresie wczesnej wiosny. W drugiej części spotkania uczniowie mogli poznać wyposażenie wozu strażackiego i sprzętu ratującego życie.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie na pewno wiedzą już, że z ogniem nie żartów, wiedzą jak się zachować w czasie pożaru. Znają skutki wypalania traw, potrafią podjąć działania skierowane przeciwko temu procederowi.

Hanna Ołdak