Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

"Kolejowe satyry" w Zespole Szkół w Postoliskach

W Zespole Szkół w Postoliskach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W szkole gościliśmy ks. Janusza Grygiera, który zaprezentował  swoją wielką pasję - świat kolei w miniaturze. Hobby ks. Janusza - proboszcza sąsiedniej parafii Mostówka, to modelarstwo. Jest On posiadaczem własnoręcznie wykonanych tysięcy modeli wagonów, pociągów, niezliczonej ilości scenek z życia kolei, ruchomych makiet, a wszystko odtworzone z niezwykłą dokładnością i dbałością  w  skali modelarskiej 1:87. W szkole można było zobaczyć cykl „Kolejowe Satyry", czyli kilkadziesiąt makiet przedstawiających w sposób humorystyczny fragmenty rzeczywistych obiektów kolejowych i scen z życia kolei. Satyryczne, ironiczne spojrzenie na świat podobało się zwiedzającym. Uczniowie byli zafascynowani wystawą, pełni podziwu dla takiej pasji księdza. Dziękujemy Księdzu Januszowi za dobrą wolę, życzliwość i czs poświęcony na wprowadzenie nas  w świat tajemnic modelarstwa. Życzymy wielu sukcesów i powodzenia w pracy duszpasterskiej i w realizowaniu życiowych pasji.