Wtorek, 2018-02-20

Imieniny: Anety, Lehca

Ślubowanie klas 1 Szkoły Podstawowej

14 października to data kojarząca się głównie z Dniem Edukacji Narodowej. Od tego roku jednak, pierwszoklasiści z naszej szkoły kojarzyć ją będą również ze swoim pasowaniem i ślubowaniem, po którym stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Kielaka. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście na czele z panem burmistrzem Pawłem Bednarczykiem.Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali długo przygotowywany występ, podczas którego nie zabrakło humorystycznych piosenek, wierszy, a nawet egzaminów. Małych bohaterów tego dnia oklaskiwali ich rodzice i nauczyciele. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie, podczas którego uczniowie przyrzekali m.in. uczyć się pilnie i dbać o honor szkoły. Całości dopełniło pasowanie każdego „pierwszaka”, którego dokonały panie dyrektor: Elżbieta Gawrońska i Marzena Boruc.Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodki prezencik od pana burmistrza a także upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkim nauczycielom i uczniom pomagającym w przygotowaniach tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Olszewska-Kuziak

Danuta Staśkiewicz