Wakacje pod specjalnym nadzorem

Kochani Uczniowie,

Powoli zbliżamy się do końca roku szkolnego 2019/2020.

Tym, którzy wytrwali w tej niecodziennej sytuacji i rzetelnie realizowali swoje obowiązki ucznia serdecznie GRATULUJĘ – widzimy Wasz zapał i ciężką pracę, za którą zostaniecie wkrótce nagrodzeni. Ci, którzy zaprezentowali się nam z nieco mniej godnej pochwał i oklasków strony, mam nadzieję w wakacje przemyślą sytuację i od września udowodnią, że to  tylko „chwilowa niedyspozycja” z Waszej strony.

Najmilsi, pamiętajcie o tym, że tegoroczne wakacje - choć w pełni zasłużone, to jednak wciąż czas, który nie jest wolny od pandemii. Można byłoby rzec – wakacje pod specjalnym nadzorem. Proszę Was dbajcie o siebie, bądźcie rozsądni i gdy napotkacie trudności dzielcie się niemi z Waszymi bliskimi. Być może znowu, podobnie jak na początku pandemii, poczujecie silne i trudne dla Was emocje, może pojawią się stany trudne do zaakceptowania przez Was. Rozmawiajcie o tym, nie kumulujcie w sobie trudnych stanów. Macie prawo przeżywać i reagować różnie. Gdybyście nie mieli pomysłu na to, jak pozbyć się frustracji, a bliscy by zawiedli pamiętajcie zawsze o HELP LINII dla Was. Pod numerem 116111 lub pod numerem 800 080 222 możecie uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Pomyślcie także o tym, jak możecie sami niwelować napięcia emocjonalne. Może sport, rowerowe wyprawy, zaangażowanie w działania na rzecz innych, prowadzenie dziennika uczuć? To tylko kilka luźnych pomysłów.

Podsyłam Wam link do pamiętnika z czasu kwarantanny.  https://tiny.pl/7w2c7

To  narzędzie, które ma pomóc Wam wyrazić to, co czujecie i myślicie w związku z aktualną sytuacją. Ekspresja własnych przeżyć w formie pamiętnika, rysunki, wklejane zdjęcia pozwolą w bezpieczny sposób wyrazić to, z czym się zmagacie. Nazwanie i opisanie emocji jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem w radzeniu sobie z nimi.

POZOSTAŃCIE ZDROWI,  BEZPIECZNI I SZCZĘŚLIWI.

Wasz pedagog- Agnieszka Ołdak