POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 13 listopada 2018 r. w siedzibie ZS w Postoliskach odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej Dla Niepodległej.Konkurs swym patronatem objęli: Starosta Wołomiński - Kazimierz Rakowski i Burmistrz Tłuszcza - Paweł Bednarczyk. Do konkursu przystąpiło 29 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII SP + III Gim. z terenu Gminy Tłuszcz i Gminy Strachówka:

Wśród gości znaleźli się:

- Radna Powiatu Wołomińskiego - Magdalena Suchenek

- Przewodniczący Rady Gminy Tłuszcz - Krzysztof Gajcy

- Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu - Wioleta Kur

- Specjalista ds. Komunikacji Społecznej - Aleksandra Borowa

Jury konkursu w składzie:

Magdalena Suchenek - przewodnicząca, Wioleta Kur, Aleksandra Borowa, Małgorzata Denoch, wyłoniło następujących laureatów konkursu:

Nagroda Grand Prix - Zofia Kaczmarska - Zespół Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem

kat. IV-VI SP

I miejsce: Kajetan Paź -Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

II miejsce: Aleksandra Skibowska - Zespół Szkół w Postoliskach

III miejsce: Julia Jędrzejewska - Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Jasienicy

wyróżnienie: Wiktoria Trojanek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu

kat. VII-VIII SP + III Gim

I miejsce: Klaudia Gosik - Zespół Szkół w Postoliskach

II miejsce: Aleksandra Kozłowska - Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

III miejsce: Katarzyna Czajkowska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu

wyróżnienie: Jędrzej Kruk - Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe i książki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie i Gminę Tłuszcz. Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek dla uczestników i gości.

Konkurs był udanym i wartościowym przedsięwzięciem, wpisującym sie w 100 lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.