Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Fabryka Bombek – pierwsze spotkanie z Mikołajem

29.10.2018 Grupa Biedronek udała się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Wołominie. W Fabryce dzieci obserwowały cały proces technologiczny produkcji ozdób choinkowych. Tworzenie bombek jest pracochłonne, pierwszym etapem jest wydmuchanie bombki ze szklanej rurki, Wydmuchane szkło trafia do srebrzanki gdzie jest wypełniane specjalnym „zaczarowanym” płynem, który pod wpływem ciepła osadza się na ściankach. Bombka przypomina lustro. Następny etap odbywa się w lakierni, wtedy to bombka otrzymuje kolor, kolejnym etapem jest dekorowanie bombek. Tu mogliśmy obserwować precyzyjne ruchy Babci Mikołaja, która na naszych oczach czarowała malownicze obrazy. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę, którą wcześniej samodzielnie ozdabiało. Cel został osiągnięty , dzieci szczęśliwe, bezpieczne i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Mikołaj czeka na pozostałe grupy.